Statywy na nuty – budowa, zastosowanie, wybór
Konstrukcje składają się z trójnogiej podstawy, co gwarantuje stojakom stabilność i brak chwiejności nawet podczas bardzo głośnych i żywiołowych koncertów. Z podpory wychodzi wysięgnik, z reguły teleskopowy, co umożliwia swobodne rozkładanie, a co za tym idzie – dostosowywanie wysokości wieńczącego go boardu (tablicy) odpowiadającego za utrzymanie nut na pulpicie. Każdy statyw jest wyposażony w specjalne zakładki, które pozwalają na dokładne przymocowanie zapisów, tak aby nawet przy dużych podmuchach wiatru pozostały nieruchome.
Czym się kierować przy wyborze konstrukcji? Jednym z kluczowych aspektów jest zakres jej regulacji – im szerszy i im więcej daje możliwości tym lepiej, ponieważ w ten sposób pozwala bardzo precyzyjnie dopasowywać stojaki do nut pod względem wysokości. Z kolei statywy wykorzystywane w wielu różnych miejscach, np. w domu, szkole i sali prób, powinny być łatwe w składaniu i stosunkowo lekkie, żeby tym samym były minimalnym obciążeniem w trakcie podróży samochodem czy tym bardziej komunikacją zbiorową. Ich transport ułatwiają specjalne pokrowce, które również oferuje nasz internetowy sklep muzyczny.
Proponujemy szeroki wybór pulpitów do nut, które różnią się pod względem materiałów wykonania, możliwości regulacji, budowy boardu, wagi czy ceny. Odpowiednie dla siebie statywy zamówią u nas zarówno całkowicie początkujący adepci, jak i doświadczeni muzycy z dużymi wymaganiami. Niezależnie od wybranego stojaka można liczyć na atrakcyjne warunki finansowe i profesjonalną obsługę. Zamów jeden z pulpitów i przekonaj się o tym osobiście!