Klarnety – z czego są zbudowane?
Przygotowaliśmy wiele wyjątkowych propozycji dla osób, które pasjonują się muzyką i chcą wydobyć dźwięk w jego najczystszej postaci. Jako doświadczony sklep internetowy z klarnetami doskonale rozumiemy potrzeby muzyków. Proponujemy najlepsze korpusy z drewna grenadillowego i mechanikę z nowego srebra. Ciekawą propozycją jest stabilizująca oś niskiego E oraz estetyczne wykończenie typu wood-like. Wszystkie produkty zostały starannie opisane i zilustrowane zdjęciem. Cena klarnetu uzależniona jest choćby od jego producenta czy materiału, z jakiego został wykonany. Na rynku obecnie istnieją dwie zachowane formy instrumentu: francuska i niemiecka. Różnią się ode od siebie przede wszystkim rozmieszczeniem klap.
Gdzie się sprawdzą klarnety?
Dzięki jego wyjątkowości klarnet można z powodzeniem wykorzystać w wielu różnych gatunkach muzycznych. Sprawdzi się w zespołach jazzowych i orkiestrach wykonujących muzykę klasyczną. Instrument znajduje też zastosowanie w żydowskiej muzyce klezmerskiej (zwłaszcza w twórczości Davida Krakauera) i ludowej, folklorystycznej. Doskonały muzyk grający na instrumencie dostępnym w dobrej cenie w naszym sklepie muzycznym to gotowy przepis na niejeden udany występ!
Klarnet: jak powstał instrument?
Za pierwowzór klarnetu uznawana jest szałamaja (chalumeau), spopularyzowana przez Georga Philippa Telemanna, Georga Friedricha Haendla i Antonia Vivaldiego. Wspomniani muzycy na przełomie XVII i XVIII wieku chętnie umieszczali ten instrument w pisanych przez siebie kompozycjach. Jego nazwa pochodzi od słowa clarinetto, włoskiego zdrobniałego określenia na trąbkę „clarino”. Współczesny klarnet wymyślił i stworzył Johann Christoph Denner w początkach XVIII wieku. Do istniejącej już szałamai dołożył dwie klapy i wydłużył ją. W 1812 Ivan Mueller udoskonalił projekt, rozbudowując konstrukcję do 13 klap. W takiej formie funkcjonuje do dziś. Już w XIX wieku zyskał wielką popularność, często zastępując mocno eksploatowaną dotychczas w orkiestrach altówkę. W swojej twórczości wykorzystywał go zwłaszcza Carl Maria von Weber, przedstawiciel niemieckiego romantyzmu.
Klarnet: budowa i zasady gry
Prezentowany w naszym sklepie muzycznym instrument wygląda jak prosta cylindryczna rura z trzynastoma otworami, zamkniętymi przez klapy. Złożony jest z pięciu podstawowych części: ustnika, baryłki, czary głosowej, korpusu dolnego i górnego. Stroik i ustnik wystarczą, by wydobyć podstawowe dźwięki, złożone w prostą melodię. Zastosowanie baryłki obniża brzmienie. Klarnet przechowuje się rozłożony na części w futerale i składa się przed grą.
Gra na klarnecie polega przede wszystkim na odpowiednim ułożeniu ust: górnymi zębami należy docisnąć ustnik, policzki powinny pozostać w naturalnej formie, a dolna warga musi lekko obejmować instrument.
Klarnety: szczegóły zamówienia i zakupu
Jaka jest cena klarnetu? Wiele zależy od wybranego modelu. Jeśli klient wyrazi taką chęć, istnieje opcja korzystania z instrumentów w ramach leasingu. Zamówienia realizujemy w dogodnych terminach, z błyskawiczną dostawą pod wskazany adres. Jednocześnie dbamy o to, by każdy klarnet został odpowiednio zabezpieczony na czas przesyłki. W Ciechanowie prowadzimy sklep stacjonarny, w którym dostępne są także różnego rodzaju akcesoria i profesjonalny sprzęt studyjny. Działamy elastycznie i kompleksowo. Sprzedawcy z naszego sklepu muzycznego to specjaliści, którzy służą Państwu poradą na każdym etapie sprzedaży. Zachęcamy do kontaktu z nami, byśmy mogli ułatwić Państwu podjęcie właściwego wyboru!